Dom pachnący Świętami

Najcięższy sprawdzian z jakim zmierzymy się w grudniu to niewątpliwie szykowanie domu do wypadających w tym miesiącu świąt Bożego Narodzeni. Przywiązuje się to do ogólnych wyrzeczeń i ogromnego wkładu pracy, ale wszak wszyscy marzymy o tym żeby spędzić te święta w perfekcyjnie posprzątanym i udekorowanym mieszkaniu by wreszcie odprężyć się po długim okresie przygotowań.

Sprzątanie optymalnie rozpocząć wcześniej, chociażby jeżeli przyszło je powtórzyć na parę dni przed Wigilią to odnosić będzie się to już raptem do lekkich czynności tego rodzaju jak muśnięcie kurzu od ubiegłych wyraźniejszych porządków, a w końcu przed samą Wigilią czeka nas dużo roboty powiązanej z kucharzeniem oraz zdobieniem miejsca zamieszkania. Wypadałoby przemyć okna i rzetelnie odkurzyć i przetrzeć wszystkie wnętrza w mieszkaniu by uporać się z wszystkimi pracami porządkowymi na termin.

Kilka dni przed samymi świętami możemy naówczas zainaugurować lżejszą porcję przygotowań do świąt którą jest dekorowanie apartamentu. To odpowiedni czas na inwentaryzację naszych zasobów dekoracji świątecznych, w tym choinkowych oraz skontrolowanie czy nie musimy urozmaicić pewnej kategorii dekoracji na Boże Narodzenie jak przykładowo lampki na choinkę, jakie lubią w niespodziewanym terminie się przepalić. Ze nowymi światełkami ledowymi nie ma tego rodzaju dylematów jak ze starymi lampkami na żarówkę gdy to trzeba było ręcznie przetestować wszelaką żaróweczkę z osobna żeby trafić do tego, jaka z nich może być przepalona, jednak pomimo tego współczesne lampki ledowe to masówka, jaka stosunkowo rychło się uszkadza. Zweryfikować potrzeba czy nie zbiły nam się także w międzyczasie pewne bańki choinkowe.

Musimy załatwić sobie żywą choinkę bądź odkurzyć zmagazynowaną gdzieś na strychu (względnie w piwnicy) choinkę sztuczną. Wszakże dekoracje świąteczne to nie tylko drzewko bożonarodzeniowe. Podciągają się do nich też różnorodne zawieszki świąteczne oraz wieńce i girlandy, jakie umiemy powiesić w różnorodnych miejscach. Multum takich możemy nabyć w sklepach, jakkolwiek jeśli posiadasz czas i pomysłowość to multum dekoracji na Boże Narodzenie możesz spróbować uczynić indywidualnie.

Święta to okres, w którym kultywujemy betlejemskie tradycje a także możemy na chwilę zatrzymać się, ukoić i odprężyć. Dzieci cieszą się z darów, a wszyscy mogą spotkać się znowu z wieloma członkami rodziny, jacy wracają do swojskiego domu z rozlicznych miejsc, w jakich na co dzień żyją.

Share this: