Poranna filiżanka kawy

Poranek jest wielokroć niezmiernie problematyczną chwilą z początku dnia kiedy przystało wyjść z nagrzanego łoża, choć jeszcze chciałoby się poleżeć, i zacząć wybierać się do działania. Nagminnie niewyspani marzymy wówczas o filiżance kawusi, jaka pobudzi nas oraz umożliwi trochę przyjemniej zapoczątkować dzień. Kawę gustujemy pić w różnych postaciach, niektórzy optują za rozpuszczalną, drudzy za sypaną a jeszcze poniektórzy optują za taką z ekspresu do kawy.

Przeważa mimo wszystko tego rodzaju przekonanie iż nie winno się popijać jej nadmiernie sporo w ciągu jednego dnia bo może ona wywierać niewłaściwy wpływ na organizm, a zwłaszcza uwzględniona w kawie kofeina. Kofeina jest substancją, jaka skutkuje stymulująco na naszą psychikę i pewnym z takich pretekstów, dla których kawa tak upowszechniła się na całym globie.

W istocie jakakolwiek substancja przyswajana w stosownych dawkach nie wywiera aż tak ogromnego wpływu na zdrowie. Podobnie bywa także z kawą. W około pół godziny po zażyciu filiżanki kawy kofeina zaczyna wywierać wpływ na nasz umysł poprawiając czujność i stan ten trzyma się przez prawie trzy godziny. Może ona dodatkowo poprawiać samopoczucie a oprócz tego wykazano, że w zespoleniu z pewnymi medykamentami przeciwbólowymi nieporównanie wzmacnia ich oddziaływanie. Kawa jest tego rodzaju miksturą, do której prędko się przyzwyczajamy i radykalne rozstanie z obrządkiem jej wypijania może wpływać na pogorszenie się samopoczucia.

Stwierdza się iż popijanie kawy skutkuje wypłukiwaniem określonych związków mineralnych z organizmu jak np. wapń bądź magnez. Wypływa to z tego, że picie kawy przyspiesza metabolizm, mimo wszystko to nie kawa ma strategiczny wpływ na ich niedosyt w organizmie ale nieprawidłowa dieta, skąpa w takie związki mineralne.

Share this: