Technologie implantowe

Nowoczesne technologie to nie tylko elektroniczne gadżety. Równie wielki przełom dokonał się ostatnio w medycynie, a w szczególności w stomatologii. Aktualnie odtworzenie brakującego zęba nie jest niczym skomplikowanym do dentysty zaznajomionego z najnowszymi trendami w stomatologii. Kiedy z jakiegoś powodu ktoś utraci dziś ząb może liczyć na zastąpienie go sztucznym, który równie dobrze będzie spełniał swoją funkcję i będzie nie do odróżnienia od prawdziwych (porównaj: http://caracarina.5v.pl/blog/jak-sobie-radzic-w-przypadku-utraty-zeba.html).

rentgen zębówPrawdopodobnie największym problemem dotyczącym komfortu używania sztucznych zębów jest kwestia trwałości łączenia protezy zęba ze szczęką. Idealnym wyjściem jest trwałe połączenie, które możliwe jest obecnie przy pomocy implantów zębowych, które są formalnie protezami korzenia zęba. Wkręcone w kość szczęki są fundamentem na jakim umieszcza się protezę zęba, która niczym nie odróżnia się od pozostałych zębów i pozwala cieszyć się komfortem niemal identycznym jak w przypadku zębów naturalnych.

Postęp w technologiach implantowania zębów spowodował iż w dzisiejszych czasach możliwe jest wstawienie implantu zębowego nawet na jednej wizycie przy znieczuleniu miejscowym. Warunkiem jest jednakże brak jakichkolwiek problemów zdrowotnych w jamie ustnej, które mogłyby spowodować komplikacje podczas gojenia się po zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc wszczepienie implantów jest teraz zabiegiem bardzo bezpiecznym i nie wywołującym żadnych skutków ubocznych, zatem nie należy się go obawiać. Jedyną barierą jaka pozostała do przekroczenia w popularyzacji tego rozwiązania jest bariera finansowa.

Mnóstwo gabinetów stomatologicznych w całym kraju zajmuje się aktualnie wszczepianiem implantów zębowych. Dość często opłacalne może być nawet udanie się na taki zabieg do gabinetu stomatologicznego w innym regionie kraju. Podobnie czynią od lat mieszkańcy bogatych krajów europejskich, którzy leczą zęby taniej w centralnej Europie a zatem i w Polsce.

Share this: